Kodi – synchronizace filmové knihovny

Dlouhou dobu se potýkám s potřebou mít centrální knihovnu pro LibreElec s KODI (běžící na RasPi). Mít všechno pěkně na jednom místě, uklizené a setřízené a ne aby si každé zařízení knihovnu vytvářelo samo a hrabalo tak x-krát na NAS a skenovalo její obsah. Při jednom Kodi zařízení by se to dalo akceptovat, ale ne u 5ti, jako máme doma 🙂

Jedna z možností, která je funkční, je mít centrální databází, kde se budou ukládat metadata a náhledy pro filmovou knihovnu. Na tuto databázi napojíme postupně všechny Kodi zařízení, které dostanou okamžitě zindexovaný obsah celé filmotéky.

Podmínky pro správnou funkci jsou jen dvě : stejné verze LibreElec s Kodi a stejně pojmenované knihovny v Kodi. Jinak se indexovaný obsah nedokáže spárovat. Originální článek na wiki Kodi je zde.

Pokud chceme zachovat již vytvořenou knihovnu, můžeme provést její export do xml, z menu Nastavení – Media –  Knihovna – Exportovat knihovnu. Jak budeme mít databázi nachystanou, můžeme toto xml znovu naimportovat.

Nachystáme si MySQL databázi do které budeme ukládat data a uživatele, pod kterým se na ni budeme připojovat. Nejprve uživatele, pomocí příkazové řádky MySQL klienta nebo přes GUI – je potřeba, aby měl plné oprávnění, bude si vytvářet databázi!

CREATE USER 'kodi' IDENTIFIED BY 'kodi';GRANT ALL ON *.* TO 'kodi';flush privileges;

Pokud máme možnost, vytvoříme si uložiště pro náhledy, které vysdílíme do sítě pomocí SMB nebo NFS sdílení.

Dále do každého zařízení si nakopírujeme soubory advancedsettings.xml a source.xml. Soubory jsou umístěny v adresáři – /storage/.kodi/userdata/. V advancedsettings.xml je nastavení pro připojení k databázi a cesta k náhledům (thumbnails). V souboru source.xml jsou definovány jednotlivé zdroje.

Nyní máme všechno nastaveno a mužeme Kodi restartovat. Pokud jsme udělali všechno správně, databáze se nám po nastartování Kodi naplnila strukturou tabulek, které Kodi bude využívat. 

Nyní můžeme naimportovat původní knihovnu nebo si nechat naindexovat knihovnu odznova. Po dokončení indexu, můžeme připojit/zapnout další Kodi zařízení, ve kterém se knihovna ihned ukáže.

Přímý odkaz na tento článek: https://www.elvisek.cz/2018/10/kodi-synchronizace-filmove-knihovny/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.