Loxone – jak na předpověď počasí (OpenWeather)

Po ukončení služby DarkSky k 31. března 2023 a nahrazením rozhraním Apple WeatherKit API, přišla potřeba dále získávat předpověď do Loxony a díky klukům z fóra Vodníků mě navedli na službu openweathermap.org.

Stejně jako DarkSky nabízí i OpenWeather po registraci 1000 bezplatných API dotazů za den, což je parádní a plnohodnotně dostačuje.

Po registraci na stránkách OpenWeather si musíme aktivovat Free plan (s limitem 1000 API dotazů za den) a následně si již vygenerujeme API-Key, který budeme používat v URL. Dále potřebujeme ID lokace, kde chceme sledovat počasí – zde např. https://openweathermap.org/city/3075654, kde 3075654 je to naše hledané ID_lokace.

Jakmile máme tyto údaje, potřebujeme ještě poslední dílek a tím je vlastní webový scraper, tedy šablona pro Loxone Config. Tu si stáhneme zde, rozbalíme zip a obsah uložíme „C:\ProgramData\Loxone\Loxone Config xx.x.x.xx\Templates\VirtualIn“. Scraper zůstává stejný, jako byl u DarkSky.

Teď už jen stačí otevřít Loxone Config a na Virtuálním vstupu si přidat nově přidanný OpenWeather. V jeho konfiguraci je potřeba nastavit URL ve formátu: http://api.openweathermap.org/data/2.5/weather?id=[id_lokace]&mode=xml&lang=cz&units=metric&appid=[api_key] a Interval dotazování v sekundách – 300 sekund/5 minut je v rámci denního limitu OpenWeatheru 🙂

Popis current weather data API je k dispozici zde.

Pak už se vstupy pracujeme jako se standardními vstupy. Snad OpenWeather bude fungovat takto dlouhou, dlouhou dobu 🙂

Přímý odkaz na tento článek: https://www.elvisek.cz/2023/04/loxone-jak-na-predpoved-pocasi-openweather/

Napsat komentář

Váš email nebude zvežejněn.